Pastelky

15. října 2011 v 22:38 | Garou-tan |  Originální
Občas padne téma týdne do noty mým pocitům. Tak proč si nezatančit?***

Blondýn prošel kolem dveří, míříc k hlavním dveřím; potřeboval si pořádně pročistit hlavu a lukostřelba mu v tom pokaždé pomohla.
Když se ale ohlédl, jestli ho následuje i černý kocour, všiml si, jak špička jednoho z ocasů mizí ve dveřích do obývacího pokoje. Vzápětí se zevnitř ozvalo několik nespokojených slov v jazyce, kterému rozuměl, ale nerad ho používal.
S povzdechem do obýváku vešel.
Hned k němu vzhlédla dvojice očí, jedna zpoza brýlí a druhé zpod černé ofiny. Oba před sebou měli zpola pokreslené papíry a všude kolem nich ležely poházené pastelky v různých barvách.
"Co tu děláte?" pozvedl obočí blondýn.
"Kreslíme budoucnost," řekla bruneta. Zrovna držela v ruce šedou; a stejnou barvou měla na papíře vykreslené pozadí. Uprostřed rozkvétala jen zběžně načrtnutá květina - a vypadala, že bude zářit jasnými barvami, až bruneta s kreslením skončí.
"Ale budoucnost nakreslit přece nejde," podotkl blondýn, posadil se vedle černovlasého, a jak mu do klína skočil dvouocasý kocour, začal se probírat jeho srstí.
"Je to spíš přístup k budoucnosti," upřesnil to černovlasý. Blondýn mu nahlédl přes rameno; spatřil ženu vykreslenou hlavně temně modrou a různými odstíny šarlatové. Téměř se ztrácela na rubínovém pozadí s černými stíny, tiskla si dlaně k hrudi.
A právě zpod dlaní utíkaly jasně žluté paprsky.
Blondýn si pokreslený papír jen pečlivě prohlížel, aniž by cokoliv říkal. I kreslíři zůstávali tiše; a tak jediný zvuk, který rušil ticho, bylo předení dvouocasého kocoura.
"Ukázali jste to vůbec jeden druhému?" ozval se nakonec do ticha blondýn.
Černovlasý a bruneta si vyměnili pohledy. Nakonec si nehotové výkresy poněkud rozpačitě vyměnili a zadívali se na ně.
"Proč zrovna ženská?" vzhlédla bruneta.
"Budoucnost je ženského rodu," pokrčil bezradně rameny tvůrce.
"Červená, modrá a černá," zauvažovala nahlas bruneta. "Možná… bolest, smutek a temná období?"
"Utekla ti žlutá," uvědomil ji blondýn.
"Egocentristo," povzdechla si bruneta a zavrtěla hlavou. "Takže," vrátila se k přemýšlení nahlas poté, "to by mohlo znamenat, že v budoucnosti čeká hodně smutku, bolesti a depresí. Možná taky zklamání a odmítnutí. A neúspěchů. Záporných věcí obecně.
Ale," zdůraznila hned a zabodla prst do hrudi nakreslené ženy; přímo tam, kde se zdál být zdroj zlatého světla. "Po tom všem konečně přijde štěstí, které si člověk protrpěním těch špatných věcí vydobyl. A hlavně zasloužil.
Protože kdo nezná neštěstí, neumí si štěstí vážit," uzavřela to bruneta.
Na chvíli jako by zahlédla na papíře jiný obraz - celý ze šťastných barev, obraz, na kterém světlo budoucnost rozzářilo a přimělo ji k úsměvu.
"Čteš mi myšlenky," posteskl si sklíčeně černovlasý.
"Tentokrát jen obrazně," ujistila ho bruneta. Pak se natáhla a přátelsky ho šťouchla do ramene. "No, ale teď ty."
Černovlasý se na dívčin obraz ještě jednou pořádně zadíval.
"Šedá," usoudil nakonec. "A je tu i dost černé. Šedá, myslím, bývá jednotvárnost, a černou jsi tu už vyřešila za mě. Takže většina budoucnosti bude šedá, jednotvárná. Bude splývat v jedno, jen tu a tam se objeví nějaký záblesk barvy.
Černých věcí ale bude víc. Někdy budou černá období," poklepal prstem na jednu větší černou plochu, "a potom jen chvilky.
A jednou přijde ta změna," posunul prst na nedodělanou rozkvétající květinu, "kdy se budoucnost rozzáří, protože přijde štěstí. A to štěstí bude tak jasné, že se i to nejčernější promění v čistě bílé."
"A pak kdo komu čte myšlenky," pousmála se bruneta. Černovlasý jen pokrčil rameny a nechal svou hlavu klesnout na blondýnovo rameno.
Bruneta jen pozvedla obočí.
Blondýn naznačil pokrčení rameny a pousmál se.
Bruneta jen přikývla. Pak se natáhla pro žlutou pastelku, opřela se o křeslo a pokračovala v kreslení.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ilma Ilma | Web | 18. října 2011 v 22:18 | Reagovat

Zajímavým stylem vypsané pocity.. ;)

2 potlach potlach | Web | 18. června 2015 v 19:57 | Reagovat

pronto půjčka recenze [:tired:]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama