Jednu nekonečnou zimu, prosím

10. června 2010 v 18:07 | Garou-tan |  Výlevna
Když v tomhle vedru vzpomenu na sníh chroupající pod nohama a lásku k horkému čaji, začínám přemýšlet, že se budu stěhovat daleko na sever.


Jsem, bohužel či bohudík, chladnomilný člověk. Miluju pohled na zasněženou krajinu a chladný vítr, metání sněhových koulí po všech dotěrných spolužácích, brýle od sněhu, vločky sypající se ze zatažené oblohy, bílou peřinu na zábradlí našeho balkonu, rychlý příchod tmy, způsob, jakým se od sněhu odráží sluneční paprsky a já díky nim potom nic nevidím.
Vždycky jsem se raděj zahřívala než ochlazovala. Horko je mi určitým způsobem odporné - smažím se na sluníčku, zpotím a pak si přijdu nechutně olepená. Neříkám, že nemám ráda teplo; ovšem nejraději mám to pod svou peřinou. Vyhřívání se na sluníčku je taky super, ale málokdy je teplota taková, aby zahřála, ale neopekla.
Zima je taky úžasná v tom, že tu není taková ta "nutnost" chodit s "kamarády" ven. Já příliš z domu nevytahuju paty tak jako tak - jsem holt trochu domáčtější typ intelektuála. Raději si posedím s hrnkem čaje u rozepsané povídky, rozečtené knížky nebo rozkresleného obrázku, než abych lítala s partou lidí po městě.
Ovšem v zimě vždycky přijde pravidelné nedělní bruslení na zimním stadionu. Nebo taky můj a Lauřin "sleepover on ice". Ať už se celou dobu smějeme, rozebíráme o něco vážnější věci nebo prostě jedeme, nikdy bruslení nelituju. Prostě patří k zimě, kterou tak neskutečně zbožňuju; a zimní věci si přece nejde neužít.
Ač pořád nadávám, že je ráno zima, ač se mi v zimě nikdy nechce vylézt z postele, ač si stěžuju, proč nás o volné hodině vždycky ženou ven, stejně bych si tam nahoře nejraději objednala jednu nekonečně dlouhou zimu plnou bílého sněhu, který mi bude vrzat pod nohama, a horkého čaje, který budu dávat chladit za okno.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Limi Limi | Web | 22. června 2010 v 14:32 | Reagovat

A já to řikám furt, že jsi můj člověk :D. Taky nesnášim, když jdu ven a za chvílu mám propocený triko aniž bych dělala něco namáhavého x.x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama