Závislost

25. května 2010 v 21:25 | Garou-tan |  Zbytek
Já vím, nic tu nepřibývá... ne, že bych nic nedělala - dělám toho až moc. Jen to dokončování mi moc nejde ^^;;;
Další slohovka. Úvaha. Nečekejte moc, chtěla jsem to mít z krku.


***

1. Definice
2. "Formy"
3. Můj pohled
4. Ve společnosti

Závislost. Spousta lidí si při tomhle slově vybaví alkohol, drogy nebo kouření. Kdyby jste se však zeptali mě, závislost je potřeba - možná i hladovění nebo touha. Čas od času najde člověk něco, na čem se závislým stane. Potřebuje to k životu, často tak nutně, že by bez toho zemřel. Nebo má alespoň takový pocit.
Přijde mi, že je spousta věcí, na čem může být člověk závislý. Televize, jídlo, počítač, výše zmíněné drogy či alkohol, knihy. Ale závislost může být i k osobě nebo činnosti - každý má možnost "vybrat" si tu svou. Někdo nezvolí žádnou. Další se stane závislým na partnerovi. Jiný přizpůsobí svůj život pití. A tímto způsobem by šlo pokračovat snad až do nekonečna.
Lhala bych, kdybych řekla, že nejsem závislá. Mou asi největší závislostí - tou potře-bou či hladověním - je psaní. Potřebuji ho k životu, protože mi pomáhá uvolnit ty nejinternější pocity. Možná i proto, že je určitým způsobem opojné a povznášející, když mám životy hrdinů ve svých rukou. Je to svazující - protože je tu ta "povinnost" tuto činnost opakovat - ale osvobozuje to jako nic jiného. Když se člověk poddá závislosti, může na chvilku zapomenout na realitu, užít si ten příjemný pocit, který to přináší.
Kdybych se zaměřila na pohled lidí jako celku, přijde mi, že všichni závislost odsuzují. Často však neprávem. Nikdy nepochopím lidi, kteří soudí, aniž by se s něčím podobným na vlastní kůži setkali. Co jim dává právo soudit, když nemají zkušenosti? Z jakého důvodu to vůbec dělají, když netuší, proč se lidé k závislosti uchylují?
Tahle strana lidskosti mě každým dnem unavuje víc a víc.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama